Історія заснування Кручанської школи пов’язана з ім’ям видатного просвітителя Василя Назаровича Каразіна.

Учні школи пишаються тим, що вони живуть в селі Кручик, яке стало колискою для відомого на весь світ фундатора, науковця, мецената, засновника першої на Слобожанщині школи для селянських дітей - Василя Назаровича Каразіна. Тому в Кручанській школі є традиція вшановувати пам'ять видатного земляка. Кожного року в лютому в школі проходят традиційні Каразінські дні. Ці урочистості починаються святковою лінійкою. Потім в кожному класі проходять виховні заходи, години спілкування, бесіди про відомого земляка. В школі також діє кімната-музей імені В.Н. Каразіна. Діти-екскурсоводи проводять цікаві екскурсії до музею для учнів школи та жителів села.

Також однією з традицій нашої школи є підтримка тісного звязку з родиною В.Н.Каразіна, а особливо з його праправнучкою Дешко Ларисою Олегівною. Ми листуємося, вітаємо її зі святами, обмінюємося інформацією. Педагогічний колектив та учні школи завжди пам’ятають, вшановують В.Н.Каразіна та цінують той внесок, який він зробив для розвитку нашої Батьківщини.